Vedúca predmetovej komisie

– vyučujúca ANJ
E-mail: liberova.sveta@gmail.com

Mgr. Mária Uličná

Mgr. Mária Uličná (momentálne PN)
– vyučujúca ANJ
E-mail: ulicna@gpohkk.edu.sk

Mgr. Edita Hrušková Molnárová

Mgr. Edita Hrušková-Molnárová
– vyučujúca NEJ, KNJ
E-mail: molnarova@gpohkk.edu.sk

Mgr. Veronika Kolesárová

– vyučujúca NEJ, KNJ
E-mail: veronika1kolesarova@gmail.com

Mgr. Daniela Žabková

– vyučujúca FRJ
E-mail: daniela.zabkova@gmail.com

Články predmetovej komisie

Pravidelné činnosti a akcie predmetovej komisie cudzích jazykov

• záujmová činnosť v krúžkoch – v školskom roku 2016/2017 prebieha krúžok Filmové popoludnia s filmami v nemeckom a anglickom jazyku.
  • registrácia v súťaži Iuvenes Translatores – súťaž o najlepší preklad
  • informačné popoludnie o skúsenostiach so štúdiom v zahraničí našich žiakov
  • každoročné divadelné predstavenie v anglickom jazyku v MsKs Kežmarok
  • predmetové olympiády vo všetkých troch cudzích jazykoch, tento školský rok 2016/2017 s účasťou 5 žiakov našej školy na krajskom kole:
    • anglický jazyk – Silvester Lorenčík (II.A) – kategória 2A, Adrián Gurka (III.B) – kategória 2B, Tadeáš Adamjak (II.C) – kategória 2C2
    • nemecký jazyk – Alex Šajtlava (II.B) – kategória 2A,  Marek Arpáš (III.B) – kategória 2B
  • English Active Week – každoročný, a už tradične úspešný týždenný kurz s rodeným hovoriacim pre žiakov našej školy
  • nová súťaž tento školský rok – Spell it, please! – súťaž v hláskovaní
  • „chutné“ popoludnie Food Fest – prezentácie jedál v cudzích jazykoch spojené s ochutnávaním
  • aj tento školský rok sa bude organizovať zájazd do Viedne
  • anglická knižnica vždy dostupná žiakom našej školy

Výmenné pobyty

• Viac ako 20-ročná spolupráca s Theresien-Gymnasium v nemeckom meste Ansbach – tento školský rok prebieha príprava na výmenný pobyt na budúci školský rok. Na poslednom výmennom pobyte v školskom roku 2014/2015 naši žiaci pripravili program pre svojich spolužiakov v januári a v júni vycestovali do Nemecka.
  • obnovená spolupráca gymnáziom Lycée Jean Michel vo francúzskom meste Lons-le-Soniér. V školskom roku 2015/2016 sa tohto projektu zúčastnilo 18 žiakov a 2 učiteľky. Na prelome októbra a novembra 2015 vybraní žiaci navštívili Francúzsko a v apríli 2016 sme francúzskych žiakov privítali my a pripravili im bohatý program.
  • pripravovaný projekt s gymnáziom P. O. Hviezdoslava v maďarskom meste Miskolc