Aj bez zmyslu to má zmysel

Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska (ÚNSS) organizuje už 23. ročník verejnej zbierky Biela pastelka s mottom Aj bez zmyslu to má zmysel.

Ako dobrovoľníčky sa do zbierky 20. septembra, ktorý bol hlavným zbierkovým dňom, zapojili žiačky III. B triedy Laura Becková, Paula Dudeková, Berta Hudina a Stela Laskovská.

Organizátor zbierky ÚNSS jednotlivé zapečatené pokladničky otvára centrálne a dodatočne oznamuje výšku vyzbieranej sumy. Dievčatám sa v priestoroch školy a v uliciach mesta Kežmarok podarilo vyzbierať 337,59 eur.

Zbierkujúce tímy boli zaradené do súťaže o vecné ceny. Naše žiačky v žrebovaní nemali šťastie, ale určite majú dobrý pocit, že malou mierou prispeli do momentálne celkovej vyzbieranej sumy 296 710,80 €.

Zbierka trvá do konca roka a prispieť sa ešte vždy dá, napr. zaslaním SMS na skrátené číslo 820 s ľubovoľným textom v hodnote 2 € v sieti všetkých operátorov.