Bruselská výprava

V utorok, 3. 7. 2018, kým si drvivá väčšina našich spolužiakov aj učiteľov užívala prvé krásne a slnečné dni voľna, gymplácka “delegácia” v zložení: A. Čavić, A. Gurka (IV.B) a D. Galliková (IV.B) sa vybrala na dlhú cestu do hlavného mesta Európskej Únie, Bruselu, kde sme v budove európskej komisie mali za úlohu predstaviť náš región a našu školu, čo naši maturanti zvládli na jednotku.

Tým, že sme leteli, cesta do Bruselu bola rýchla, ale pomerne napínavá. O to sa postarali organizátori nášho letu, ktorí nás kvôli neznámym dôvodom rozdelili do dvoch lietadiel, a to sme sa dozvedeli priamo na letisku päť minút pred odletom. Cesta späť na Slovensko tiež mala svoje zaujímavosti (namiesto o jedenástej dorazili sme do Košíc o štvrtej v noci a bez batožiny, tá zostala v útrobách viedenského letiska).

Akokoľvek, trojdňový pobyt v Bruseli bol fantastickou príležitosťou vidieť a zažiť toto krásne mesto, jeho ľudí, atmosféru, kultúru, kuchyňu, výborné pivá, svetoznáme hranolky a čokolády. Taktiež, boli sme prítomní na plenárnom zasadnutí výboru pre regióny EU a videli sme ako funguje proces navrhovania zákonov, ktoré sa priamo týkajú nášho regiónu. Koniec koncov, výborný výlet a ďakujeme za poskytnutú príležitosť.

Flickr: https://www.flickr.com/photos/cor_european_alliance_group/sets/72157695553268482