Európsky deň jazykov

Z iniciatívy Rady Európy v Štrasburgu sa Európsky deň jazykov oslavuje každoročne 26. septembra. Jeho korene siahajú do roku 2001, ktorý bol Európskym rokom jazykov (European Year of Languages). Organizátormi Európskeho dňa jazykov bola Rada Európy a Európska únia a zapojilo sa doň 45 krajín. Svojimi aktivitami poukázal na jazykovú rozmanitosť v Európe. Jeho cieľom je podnietiť 700 miliónov Európanov zo 46 členských štátov Rady Európy, aby sa bez ohľadu na vek, v školách aj mimo nich, učili viac jazykov.

Študenti našej školy si pripomenuli tento deň súťažou 26. septembra, prostredníctvom školského rozhlasového vysielania. Súťaže sa zúčastnilo 170 študentov. Keďže viaceré tímy dosiahli rovnaký počet bodov losovaním sa rozhodlo o nasledovnom poradí:

1. miesto – Nina Cehuľová, Dominika Ferenčáková, Katarína Horná (III.B /11 bodov)
2. miesto – Martina Božeková, Liliana Ciošová, Stela Laskovská ( I.B / 11 bodov)
3. miesto – Matej Tomala a Samuel Želonka (III.A / 10 bodov)

Víťazov sme odmenili náramkami, plagátmi a ďalšími cenami.

Mgr. Ingrida Cois