Krajská prehliadka Stredoškolskej odbornej činnosti

Dňa 26. marca 2024 sa na Strednej odbornej škole technickej v Prešove uskutočnila krajská prehliadka Stredoškolskej odbornej činnosti.

Naša škola mala zastúpenie v odbore 02 Matematika, fyzika. Výsledky výskumu ionizačného žiarenia prezentoval žiak III. A triedy Šimon Zemčák. Praktické merania a následné spracovanie údajov uskutočnil pod vedením doc. RNDr. Mareka Bombaru, PhD. z Fyzikálneho ústavu Prírodovedeckej fakulty UPJŠ v Košiciach, absolventa našej školy.

Šimonova práca pod názvom Stupeň ionizácie v Tatrách obsadila vynikajúce 3. miesto.

Touto cestou blahoželáme Šimonovi ku skvelému umiestneniu, prajeme mu v budúcnosti veľa úspechov na poli vedy a zároveň ďakujeme doc. Bombarovi za ochotu a ústretovosť.

Ing. Daniela Čekovská, školský metodik SOČ