Lyžiarsky kurz prvákov

V dňoch 12.2.2024-16.2.2024 sa žiaci 1. ročníka zúčastnili Lyžiarskeho výcvikového kurzu vo Vyšných Ružbachoch v hoteli Travertín.

Napriek nepriazni počasia, počas ktorého sa striedal dážď s veľmi teplým počasím a veľmi mäkkým, kašovitým snehom, sa nám podarilo realizovať výuku počas všetkých výcvikových dní. Všetci žiaci sa buď naučili základom lyžiarskej techniky, alebo sa v nej zdokonalili aj napriek zlým podmienkam v stredisku. Sme veľmi radi, že kurz prebehol bez úrazov a ochorení. Záverečný deň sme pripravili pre našich žiakov kontrolné preteky, výsledky ktorých budú zverejnené na vývesnej tabuli pri vchode do už zbúranej telocvične T-1.
Na záver sa chcem poďakovať kolegom, pani B. Oravcovej, pánovi D. Ilašovi a inštruktorom z miestnej lyžiarskej školy za spoluprácu pri realizácii tohto podujatia.
Mgr. Otto Krajňák