Modrý gombík 2023

Na svete je veľa detí, ktoré sa trápia, buďte ich nádejou.

Milióny detí na svete vyrastajú v krajinách, ktoré pustošia vojny a prírodné katastrofy. Prichádzajú o svoje domovy, blízkych, nemôžu chodiť do školy a bezstarostne sa hrať so svojimi kamarátmi, nemajú prístup k čistej vode, výživnej strave či liekom. Detská duša je veľmi krehká a rany na nej sa často nezahoja celý život.

NERIEŠENIE PROBLÉMOV V OBLASTI DUŠEVNÉHO ZDRAVIA BRZDÍ VÝVIN DIEŤAŤA A BRÁNI MU NAPĹŇAŤ JEHO POTENCIÁL.

Zbierka Modrý gombík 2023 je určená práve týmto deťom. Pracovníci UNICEF prichádzajú za deťmi aj na tie najťažšie dostupné miesta a prinášajú im programy, v ktorých sa deti môžu vrátiť k svojim detským aktivitám, športovať, vzdelávať sa a tvoriť.

Čo robí UNICEF, aby deti v humanitárnych krízach boli menej smutné?

• Buduje bezpečné priestory, kde sa deti môžu hrať, učiť sa, stretávať sa s kamarátmi. Tu deti tvoria, tancujú, spievajú, športujú. Odborníci im pomáhajú zmieriť sa s traumami, ktoré prežili.
  • Umožňuje deťom chodiť do školy, buduje dočasné priestory na vyučovanie. Škola je pre deti v humanitárnych krízach miestom bezpečia, miestom, kde sa môžu učiť, kde dostanú najesť a napiť, sú zabezpečené pre deti školské a športové potreby. Opravuje zničené školské budovy, aby sa do nich deti mohli čo najskôr vrátiť.
  • Pre slovenské deti vo veku 6-10 rokov vytvoril unikátny program, ktorý je zameraný na duševné zdravie. Jeho názov je JEŽKOVINY a Ježko Bruno v ňom slovenské deti sprevádza po zaujímavých krajinách a pomáha im riešiť problémy, s ktorými sa deti v tomto veku najčastejšie stretávajú.

VÝNOS ZBIERKY MODRÝ GOMBÍK 2023 BUDE VENOVANÝ NA PROGRAMY DUŠEVNÉHO ZDRAVIA PRE DETI VO SVETE AJ NA SLOVENSKU.

Na našej škole sa zbierka Modrý gombík 2023 uskutoční zajtra, t. j. v stredu 17. mája.

Prispieť môžete ľubovoľnou sumou do pokladničky dobrovoľníkov. Počíta sa každý cent. Aj more sa skladá z maličkých kvapiek vody.

Ďakujeme za nádej…

Ing. Daniela Čekovská