Na našej škole sme odštartovali projekt Inoveum, v rámci projektu ROZBEHNI SA ACADEMY!

Na našej škole sme odštartovali projekt Inoveum, v rámci projektu ROZBEHNI SA ACADEMY!

V utorok 27. septembra sa na Tatranskej Akadémii odohralo Biznis fórum, ktorého sa zúčastnilo 5 našich žiakov. Nosnou témou podujatia bol praktický workshop Ako nájsť nápad, v ktorom sa zúčastnení zamýšľali nad tým, čo im komplikuje život a ako to možno pretaviť do podnikateľskej príležitosti.

V úvode sa žiaci zoznámili s organizátormi projektu a spoznali príbehy ich rovesníkov, ktorí sa v minulých ročníkoch do Inovea zapojili a rozbehli tak svoj biznis nápad. Následne im bola predstavená tzv. rozbiehačská optika, vďaka ktorej žiaci jednotlivo i v skupinkách začali generovať desiatky potenciálnych biznis nápadov. Tie boli krátko odkonzultované Jurajom Kováčom, odborníkom v danej oblasti, ktorému rukami prešli tisícky nápadov a ktorý sa
podujatia zhostil.

Odvážnejší žiaci svoje nápady verejne odprezentovali. Následne všetci zúčastnení hlasovali za najsympatickejší nápad. Nebolo jednoduché vybrať si spomedzi desiatich nápadov, možno aj preto sa na prvých troch miestach umiestnilo až 5 nápadov:

1. miesto: Edukačná hra pre spoznávanie Slovenska
2. miesto: Podprsenka na mieru
3. miesto: Ochranný kryt na drink

Výherné tímy získali symbolické ceny a vrúcny aplaus publika. Všetci žiaci dostali možnosť prihlásiť svoj nápad do inkubačného programu, v ktorom vymyslia demo slide, popasujú sa s biznis kalkulačkou a zákazníckym prieskumom a vytvoria prototyp a predajný web. To všetko za odbornej pomoci od Rozbehni sa!

Prihlás nápad aj ty a získaj ceny v hodnote 2000 €

Ak si sa Biznis fóra nemohol zúčastniť, nezúfaj. Šancu prihlásiť svoj nápad máš aj ty ale pozor, len do 30. septembra. Všetko podstatné vrátane prihlášky nájdeš na www.inoveum.sk.

V prípade záujmu o bližšie informácie sa žiaci môžu obrátiť na kontaktné osoby na stránke projektu a tiež na ambasádorku projektu p. uč. Kovalčíkovú.

Inoveum rozvíja podnikateľského ducha mladých na Spiši

Podujatie prebehlo v rámci projektu Inoveum, ktorý funguje už 6 rokov. Jeho zámerom je podporovať inovatívne a podnikateľské nápady žiakov, študentov a mladých do 30 rokov z regiónu Spiš. Generálnym partnerom projektu je spoločnosť Nidec Global Appliance (Embraco). Garantom projektu je iniciatíva Rozbehni sa!

 

Mgr. Mária Kovalčíková