Olympiáda v nemeckom jazyku

Opäť sa hlásim po krajskom kole olympiády v nemeckom jazyku. Bol to celkom boj 🙂 pozostávajúci z testu a ústnej časti.
Test písali všetci súťažiaci zo všetkých gymnázií v kraji. Ten pozostával, rovnako ako v okresnom kole, z troch častí: počúvania a čítania s porozumením a doplňovačky (aj z pohľadu bývalej študentky na bilingválnom gymnáziu hodnotím úlohy ako veľmi náročné, hlavne časovo). Do ústneho kola súťaže však mohli postúpiť len prví piati s najvyšším počtom bodov (ak ste mali rovnaký počet bodov ako iný súťažiaci, o postupe rozhodlo rýchlejšie vypracovanie testu), čo sa mne na moje veľké prekvapenie podarilo. Ústna odpoveď mala dve časti: opis obrázka a diskusia na dve, porotou vybrané témy. Obrázok bol naozaj zaujímavý, aj keď zo začiatku som mala celkom problémy nájsť tie správne slová. Diskusia bola lepšia, musela som sa vyjadriť k online vyučovaniu a zdraviu (čo boli podľa mňa témy, o ktorých sa dá pekne porozprávať). Bolo to napínavé, plné emócií od začiatku až do konca. Podarilo sa mi získať “not great, not terrible” 4. miesto. Na celoštátnom kole sa tým pádom nezúčastním, ale držím palce víťazom a verím, že náš Prešovský kraj odprezentujú čo najlepšie.

Terézia Litvinská, III. A