Pomáhame potravinami 2023

Spoločnosť Kaufland v spolupráci so Slovenským Červeným krížom už desiatykrát organizuje potravinovú zbierku Pomáhame potravinami. Tento jubilejný ročník trvá až dva týždne a v čase od 12. do 25. októbra 2023 sa do nej môžu zapojiť všetci zákazníci Kauflandu.

Rastúce ceny potravín a vysoká miera inflácie spôsobujú, že čoraz viac rodín sa ocitá v situácii, keď je pre ich rozpočet veľkou finančnou záťažou aj bežný nákup potravín.

V prvý deň zbierky, 12. októbra, ste mohli popri vlastnom nákupe prispieť aj do potravinovej zbierky. V kežmarskom Kauflande organizačne zbierku pomáhali zabezpečiť žiaci 3. ročníka našej školy: Michaela Fudalyová, Viktória Mária Baluchová, Zuzana Kriššáková, Natália Šoltésová, Sebastián Poliačik, Daniele Rainone (všetci z III. A), Karin Máliková, Tímea Miľovčíková, Ema Bieľaková a Michaela Roxerová (všetky z III. B), čím ukázali, že nie sú ľahostajní k osudu iných ľudí.

Následne až do 25. októbra môžete podporiť zbierku kúpou symbolického odznaku.

Bielo – červené odznaky budú v ponuke pri klasických aj samoobslužných pokladniciach do 25. októbra 2023  a celý výťažok z ich predaja použije Slovenský Červený kríž na nákup potravinových poukážok pre ľudí v núdzi.

RNDr. Dušana Slovíková