Pôstna krabička pre Afriku 2022

Slovenská katolícka charita aj v tomto roku ponúkla možnosť zapojiť sa do projektu s názvom Pôstna krabička 2022.

Je zameraný na podporu tých najbiednejších v Afrike. Na hodinách katolíckej náboženskej výchovy žiaci prvého a druhého ročníka mali možnosť zrieknuť sa niečoho a ušetrené financie vložiť do pôstnej krabičky.

Hodnotu vyzbieraných financií môžeme vidieť aj na týchto konkrétnych príkladoch. Za 10 € je v projekte možné kúpiť nové oblečenie pre jedno dieťa, za 20 € sa dá získať jedlo na mesiac pre veľkú rodinu. 100 € je hodnota krajčírskeho kurzu pre študentku.

Veľkosť obety našich žiakov môžeme sčasti vidieť vo vyzbieranej sume v hodnote 81,91 €. Duchovnú obetu zmerať nevieme. Veríme, že účasť v projekte pomôže nielen chudobným v Afrike, ale aj našim študentom pri tvorbe ich hodnotového rebríčka.

Mgr. Pavol Šoltys