Stretnutie so zástupcami skautov

V stredu 12. 10. 2022 sa žiaci I. A a I. B spolu so svojimi triednymi učiteľmi stretli so zástupcami kežmarských skautov. V matematickej učebni našich hostí privítala aj pani zástupkyňa. Chlapčenský skautský oddiel zastupoval absolvent nášho gymnázia Tadeáš Adamjak, skautky žiačka štvrtého ročníka Antónia Balážová.

Prezentáciu skauti začali veľmi moderne – elektronickým online hlasovaním prostredníctvom mobilov a interaktívnej tabule. Takto veľmi efektívne a rýchlo zistili, aké skúsenosti so skautingom majú naši žiaci.

Nasledovalo predstavovanie skautských aktivít. Prezentujúci sa snažili “nabúrať” mýty či predsudky o skautoch. Veľmi motivujúcim spôsobom nás oboznámili s tým, čo skauting do života mladého človeka prináša. Najviac rezonovala myšlienka, že skautský život je vlastne vzdelávaním činnosťou. Priznám sa, že ma veľmi prekvapila pestrosť aktivít, ktorú skautský život prináša.

V poslednej časti mali naši prváci možnosť  niečo o sebe navzájom zistiť. Samozrejme, aktivitou. Postupne sa lámali ľady strachu či hanblivosti. O humorné situácie nebola núdza.

Veríme, že toto motivujúce stretnutie našich prvákov nadchlo, že sa viacerí rozhodnú formovať svoju osobnosť v skautskom duchu.

Prezentujúcim vyjadrujeme vďaku a rešpekt.

Mgr. Pavol Šoltys