(Troj)dekanátne kolo Biblickej olympiády – medailový postup

V piatok 22. 03. 2024 víťazné trojčlenné družstvo školského kola Biblickej olympiády úspešne reprezentovalo v (troj)dekanátnom kole  v kategórii SŠ. Podujatie sa konalo v Aule v pastoračných priestoroch farnosti Poprad.

Emanuel Kučera, Emília Lizákova (obaja zo IV. A triedy) a Alžbeta Šlosárová (žiačka III. B) sa stali úspešnými riešiteľmi a postupujúcimi do diecézneho kola, ktoré sa bude konať v Spišskej Kapitule v apríli tohto roka. V piatich kolách spolu získali 89,8 % bodov.

V súťaži súperili žiaci troch dekanátov (popradského, kežmarského a staroľubovnianskeho). Naši reprezentanti získali ocenenie najlepšieho družstva kežmarského dekanátu a spomedzi škôl všetkých troch dekanátov boli druhým najlepším družstvom.

Ďakujeme za reprezentáciu, poctivé štúdium knihy kníh – Biblie a veríme v dobré umiestnenie v diecéznom kole.

Mgr. Pavol Šoltys