Zbierka potravín

Našim kežmarským gymnazistom nie je súčasná situácia ľahostajná. Uvedomujúc si situáciu, v akej sa odídené ženy a deti z Ukrajiny nachádzajú,  rozhodli sa zbierkou potravín dobrovoľne a nezištne pomôcť.

Počas dvoch dní sa vďaka štedrosti študentov a ich rodičov zozbieralo množstvo potravín, drogérie ale aj školských potrieb, ktoré študenti Gymnázia P.O.Hviezdoslava venovali potravinovej banke v Kežmarku na Kušierskej ulici č.5. Veľká vďaka patrí aj všetkým učiteľom, ktorí prispeli nemalou finančnou čiastkou na nákup potravín. Tejto akcii predchádzala vešiaková výzva, ktorej hlavnou myšlienkou bolo zozbierať čo najviac vešiakov, ktoré poslúžia v potravinovej banke na triedenie zozbieraného oblečenia pre odídencov z UA.

Všetkým štedrým darcom patrí veľké ďakujem. V tejto dobe je viac ako inokedy povzbudzujúce a motivujúce vidieť iniciatívu mladých ľudí pomáhať a tým jasne deklarovať svoj postoj k súčasnému dianiu.

RNDr. Dušana Slovíková