Náš nekonečný príbeh realizácie projektového dňa začal práve vtedy, keď sme si vylosovali tému „Severná Amerika“. V tom momente nám začalo napadať mnoho nápadov, čo a ako urobíme. S prípravami sme začali takmer mesiac vopred.

V prvé dni príprav našu triedu zavalilo množstvo kartónov, výkresov, baliacich papierov, farieb a oveľa viac potrebných vecí. Ako prvé sme si rozdelili úlohy a začalo sa pátranie na internete. Pátranie po informáciách Severnej Ameriky. Už z našich prvých plagátov sme mali obrovskú radosť. Z ojedinelého nakupovania výkresov či klincov sa stala každodenná rutina.

Okrem týchto samozrejmostí sme použili aj priveľké množstvo sprejov rôznych farieb alebo polystyrénov rôznych veľkostí. Z veľkých maličkostí vznikol aj nádherný Golden Gate Bridge, s ktorým sa naši chalani dosť popasovali. Drobné nehody, ako malá nepozornosť či pád nástenky na ešte nedokončený most, dali dosť zabrať. Našťastie, šikovné ruky našich spolužiakov boli na mieste.

Povedzme si, nebolo by úžasné mať v triede vodopády? Áno, čítate dobre, vodopády. Niagarské vodopády, ktoré nerobia pýchu iba Severnej Amerike, ale aj celému svetu, ukázali svoju krásu aj nám, gymnazistom. Realizácia týchto vodopádov nebola žiadna maličkosť. Podmienkou boli opäť šikovné ručičky i zmysel pre kreatívne cítenie.

Deň po dni naberali tieto vodopády čoraz viac polystyrénu, farebnosti až po úplné detaily v podobe peny či želatíny. Od nich sa dostávame k ďalšej pýche Severnej Ameriky. New York priamo v Kežmarku, riadna pecka, čo poviete? Po odbalení krásnej panorámy večerného New Yorku sme zostali všetci ohromení. To nás ale prešlo hneď, ako triedou zaznela obávaná otázka: Ako to pripevníme na stenu? A tu skončila všetká sranda. Dlhá a ťažká panoráma sa zmenila na našu nočnú moru. Jeden klinec za druhým pomaly, ale isto nachádzali svoje miesto v múroch nášho gymnázia. Za dva dni sme boli šťastní, že panoráma konečne visí na svojom mieste a nám nezostávalo nič iné, ako ju obdivovať.

Čas dosť rýchlo ubehol a pred nami bol posledný deň príprav. Všetko doladiť, „nastajlovať„. V tento deň napätie rástlo, čas sa krátil a my sme sa, samozrejme, nezaobišli bez zbytočných a nezmyselných hádok.

Prišiel deň D. Ako mávnutím čarovného prútika sa v našej triede ocitla živá Socha Slobody, Minnie a Macko Pooh, kovboji, indiáni, ba aj slávne osobnosti Ameriky. Ôsma hodina odbila a do tried gymnázia zavítali hostia. Samozrejme, že neobišli ani našu triedu. V každom kúsku našej triedy sa čo-to podozvedali o zaujímavostiach, histórií, kultúre Severnej Ameriky alebo sa mohli ponúknuť typickými severo-americkými jedlami.

Na záver sme mali pre nich pripravené zaujímavé vystúpenie, kde sa naši spolužiaci popasovali s tanečnou scénkou z Hriešneho tanca a Justin Bieber sa so svojimi tanečnicami taktiež nedal zahanbiť. Krásne strávený deň sme zakončili ešte krajšou správou, že sme získali cenu riaditeľky školy.

A týmto by sme sa chceli poďakovať všetkým hosťom za pozitívne ohlasy. Už teraz sa tešíme na ďalší rok.

Vaša I.A