Biela pastelka 2022

Občianske združenie Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska organizuje ďalší ročník celonárodnej verejnej zbierky na pomoc nevidiacim a slabozrakým občanom pod názvom BIELA PASTELKA.

Biela pastelka zlepšuje životy tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii. Výnos zbierky je každoročne použitý na poskytovanie sociálneho poradenstva a sociálnej rehabilitácie, teda na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života – napr. kurzy chôdze s bielou palicou, kurzy čítania a písania Braillovým písmom, kurzy práce s výpočtovou technikou a iných špeciálnych zručností.

Hlavný zbierkovým dňom v roku 2022 je piatok 23. septembra.

Dobrovoľníci v tento deň oslovujú darcov v uliciach miest a obcí a ponúkajú im biele drevené pastelky za dobrovoľný príspevok.

Do realizácie verejnej zbierky sa 23. septembra zapojila aj naša škola. Žiaci 3. ročníka Matúš Bachleda (III. B), Laura Belúchová (III. A), Šimon Dominik (III. B) a Damián Slivovský (III. A) ako dobrovoľníci uskutočnili zbierku v priestoroch školy a v uliciach mesta Kežmarok, za čo im patrí veľká vďaka.

Ak ešte niekto chce prispieť na túto dobrú vec, môže tak urobiť formou SMS v hodnote 2€ na číslo 820 do konca septembra.

Po oficiálnom odpečatení pokladničiek a spočítaní obsahu bude verejnosť organizátorom zbierky oboznámená s jej výsledkom.

Ing. Daniela Čekovská