Cestujeme v Čase do roku 1989

Dňa 9. októbra sa žiaci 3. ročníka zúčastnili prednášky o Nežnej revolúcii. Prednáška, ktorú nám prišla spraviť pani Eva Ohrablová z neziskovej nadácie Seeds – organizácie, ktorá sa už roky venuje vyučovaniu kreatívnym spôsobom, sa konala počas prvých dvoch vyučovacích hodín v priestoroch matematickej učebne našej školy. Dozvedeli sme množstvo informácií o Nežnej revolúcii, jej historickom pozadí či dopade na územie vtedajšieho Československa. Celá prednáška bola veľmi pútavá. Všetci sme sa aktívne zapájali, a preto sme nemali možnosť zadriemať, čo je určite veľký úspech. Vedomosti, ktoré sme si z prednášky odniesli, nám pomôžu na koncoročných hodinách dejepisu – ak ich dovtedy, pravdaže, nezabudneme.

Sára Alžbeta Košuthová