Diplomatická návšteva

V utorok 5.9. 2018 sme  privítali na pôde našej školy vzácnu návštevu. Na neoficiálnu – priateľskú návštevu k nám prišiel diplomat a v súčasnej dobe veľvyslanec Slovenskej republiky v Uzbekistane, Tadžikistane a Turkmenistane  Ján Bóry.

Počas neformálnej besedy so žiakmi a pedagógmi školy si zaspomínal na svoju bohatú diplomatickú minulosť. Na svoje diplomatické misie v mnohých prevažne arabských krajinách: Líbyi, Afganistane, Iraku, Iráne  a iných. Porozprával nám  ako funguje veľvyslanectvo SR v Taškente, kde momentálne pôsobí.

Dôvodom jeho návštevy bol aj fakt, že náš študent Damián Pružinský (IV. B) sa ešte v tomto mesiaci zúčastní práve v Takškente a iných mestách ďalekého Uzbekistanu, osláv 100. rokov spoločného štátu Čechov a Slovákov, 50. rokov vstupu vojsk Varšavskej zmluvy na naše územie a 25. rokov od vzniku samostatného a nezávislého Slovenska.