E-Testovanie žiakov

Národný inštitút vzdelávania a mládeže (NIVAM) ponúkol v jesenných mesiacoch 2022 školám, ktoré vlastnia aktívne licencie žiak a škola, možnosť realizovať školské testovania v systéme e-Test.

V období od 10. októbra využila naša škola túto ponuku a žiaci 4. ročníka sa zúčastnili e-testovania z anglického jazyka úroveň B2 a slovenského jazyka a literatúry. Žiaci 2. ročníka si v e-teste overili svoju čitateľskú gramotnosť a žiaci 3. ročníka, ktorí navštevujú seminár z matematiky, zase matematickú gramotnosť.

Tieto testy sú vhodné na opakovanie a prehlbovanie učiva z uvedených predmetov a sú v súlade s platnými vzdelávacími štandardmi pre ISCED 3 (Štátny vzdelávací program) pre daný testovaný predmet.

Žiaci dostali predbežné hodnotenie hneď po absolvovaní testu. Po ukončení testovacieho obdobia škola dostane report s výsledkami: úspešnosť a dosiahnutý percentil žiakov, úspešnosť školy a celkovú úspešnosť testu.

Ing. Daniela Čekovská