HALLOWEEN NA GYMPLI

Posledný školský deň pred jesennými prázdninami sa na našom gymnáziu niesol v duchu oslavy halloweenu. Žiaci, dokonca aj učitelia vymenili svoje tradičné každodenné oblečenie za strašidelné masky, karnevalové kostýmy a iné kreatívne výtvory, ktoré im zdobili vlasy či tvár. V zborovni sme namiesto našich učiteľov mohli nájsť letušku, čarodejnicu, či myšiaka. V triedach sme mohli natrafiť na čertice, víly, duchov, vlkolakov, lekárov a lekárky, vojakov, či dokonca aj pápeža. Niektorí žiaci si dali námahu a vyrobili si masku z domácich zdrojov, ako napríklad maska Koralíny.

Kreativita žiakov sa ukázala nielen v rámci tvorby svojej masky, ale aj spoločnej úlohy
v rámci celej triedy, a to súťaž o najkrajšie vyrezanú halloweenskú tekvicu.

Na 3. mieste sa umiestnila trieda I.A, ktorá získala sladkú odmenu, na druhom mieste sa umiestnila trieda I.B, ktorá získala žolíka na jednu neohlásenú písomku, a na prvom mieste trieda II.B, ktorá získala deň vyučovacieho voľna, ktorý môže stráviť nimi zvolenou celodennou aktivitou.

Mgr. Dominik Ilaš