Imatrikulácia muklov

Imatrikulácia muklov

Prvé dva mesiace prváci bojovali statočne, ale márne. Ale dovolili si študovať na tejto škole bez toho, aby boli jej právoplatnými študentmi. Čarodejníci z III.B sa rozhodli ich osud vziať do vlastných rúk a zmeniť to.

Téma a program tohtoročnej imatrikulácie vznikli už cez leto: HARRY POTTER.

Ako vždy, keď naša trieda niečo plánuje, dlho sme sa nevedeli ”dokopať” začať na imatrikule pracovať. A tak to aj dopadlo. Pred sebou sme mali veľa roboty a nestíhali sme, napríklad 2 hodiny pred začiatkom sme nemali hotové logo, ktoré malo reprezentovať celú tému.

Po príchode do telocvične sa zdala taká veľká a veci čo sme mali pripravené boli zrazu maličké. Nakoniec to však vyzeralo lepšie, keď sme rozmiestnili fotografie a maľby, ktoré zobrazovali scény z filmov Harry Potter a rozostavili stanovištia.

Úlohy niesli myšlienky z filmov, ako metlobal so zlatou strelou, pitie všehodžúsu, hľadanie zlatého vajca, test na OSČU a testovanie dokonalého elixíru živých-mŕtvych.

Imatrikuláciu sme otvorili príhovorom Lorda Voldemorta. Ochutnávku všehodžúsu pozorovala umrnčaná Myrtla, atmosféru dopĺňali soundtracky z filmov a autentická hra na flaute od profesora Lockharta, profesorka Hoochová opravovala testy OSČU a skonštatovala, že vedomosti muklov prvákov za veľa nestáli.

Po úlohách nasledovala Čierna listina, ktorá bola celá slizká a zelená, pretože reprezentovala slizolin, korý ju mal nastarosti.

Po rozdaní imatrikulačných listín z Rokfortu prišlo na rad veľké upratovanie. Program pokračoval tombolou a zábavou, ktorej farby a tóny zastavili nejedného okoloidúceho až vonku mimo telocvične.

A takto sa z muklov stali právoplatní gymnazisti, ktorých na Gymnázium mágie a kúziel P. O. Hviezdoslava v telocvični T2¾ zimatrikulovala trieda III.B.

Keka Zoričáková – III.B

Fotoalbum