Kežmarským gymnazistom preletel hlavou náboj

A nie hocijaký. Ale matematický. Náboj je medzinárodná matematická súťaž pre päťčlenné tímy stredoškolákov, ktoré reprezentujú jednotlivé školy. Celá súťaž trvá 120 minút, počas ktorých sa tímy snažia na jednom zo súťažných miest vyriešiť čo najviac príkladov.

Naše Gymnázium reprezentovali v piatok 7.4.2017 v Košiciach dva tímy:

1. Juniori: Adam Heteš, Laura Špaková, Jakub Venglik, Barbora Vojtičková (všetci z II.C) a Pavol Vilček (I.B)
  2. Seniori: Adrián Gurka, Oliver Zakopjan, Štefan Bachleda, Martin Kulka (všetci z III.B) a Adrián Václavek (IV.A)

Juniori si viedli lepšie. Získali 22 bodov a obsadili 33. priečku v rámci Slovenska (zo 111 tímov) a v národnom meradle obsadili 181. miesto (celkovo 449 tímov).

Seniori získali 15 bodov a obsadili 52. priečku v rámci Slovenska (z 97 tímov) a v národnom meradle obsadili 282. miesto (celkovo 404 tímov).

Súťažiacim ďakujeme za reprezentáciu a tešíme sa na ďalší ročník.

Mgr. Marek Žmijovský