Kurz na ochranu života a zdravia

Každoročne žiaci 3. ročníka absolvujú kurz na ochranu života a zdravia.

V utorok 22. 5. 2018 sa študenti stretli na futbalovom ihrisku v Kežmarku. Obsahom výcviku bola hlavne zdravotná príprava. Inštruktori, mládež Slovenského Červeného kríža, pútavou formou vysvetlili a prakticky ukázali základy prvej pomoci. Naši študenti si prvú pomoc, samozrejme, vyskúšali v jednotlivých skupinách. Ďalšou úlohou pre všetkých bolo riešenie mimoriadnych udalostí – civilná obrana.

Technické činnosti a športy sa konali v stredu v telocvični gymnázia a lukostreľba na futbalovom štadióne. III.A, III.B, III.C súperili vo volejbale, basketbale, futsale, otvorená bola aj posilňovňa. Výsledky nie sú dôležité, hlavné bolo, že sa všetci hýbali.

Vo štvrtok sa žiaci pohybovali v prírode nad sídliskom Sever, pripravili táborisko, stravu a hlavne správne a bezpečne likvidovali táborisko.

Zážitky nechýbali!

Dominika Bernátová – II.A