Lyžiarsky výcvik 2023

V dňoch 13.-17. februára sa žiaci prvého ročníka zúčastnili lyžiarskeho výcviku vo Vyšných Ružbachoch. Kurzu sa okrem pani profesorky Oravcovej a pána profesora Krajňáka na dva dni zúčastnil aj pán profesor Ilaš a na posledné tri dni aj pani profesorka Sloviková, ktorej ďakujeme za zakúpenie sladkých cien pre víťazov záverečného slalomu.

Žiaci sa na kurze zúčastnili aj na dvoch prednáškach. Prvú prednášku o technike lyžovania nám odprezentoval pán prof. Krajňák, druhá od pani prof. Oravcovej, sa týkala dejín lyžovania. Deň po prednáškach si lyžiari overili svoje znalosti na teste.

Aj napriek nepríjemnostiam ako sú pády, únava či zlá wifi sme zo zájazdu odchádzali nadovšetko spokojní vďaka zážitkom, ktoré nám tento kurz poskytol.

Sára Kovalčíková, I. A