Najlepší stredoškolský časopis v centre európskej politiky

V novembri minulého roku sme spoznali víťaza súťaže stredoškolských časopisov v rámci Prešovského samosprávneho kraja. Stal sa ním časopis kežmarských gymnazistov – Stretnutia. Vďaka špeciálnej cene, ktorú víťazom venoval europoslanec Ivan Štefanec, mohli zástupkyne tohto časopisu v dňoch 25. a 26. marca navštíviť Štrasburg – sídlo európskeho parlamentu.

Typické jedlo, architektúra, Európsky parlament a všade prítomná francúzština. Aj takto by sa dal charakterizovať náš pobyt v malebnom mestečku na francúzsko-nemeckých hraniciach. V prvý deň sme sa zamerali viac na spoznávanie mesta a počas ďalšieho sme navštívili Európsky parlament, kde nás privítal náš europoslanec Ivan Štefanec.

Počas diskusie a návštevy tribúny, z ktorej sme mohli pozorovať priebeh rokovania, sme sa dozvedeli množstvo zaujímavostí o parlamente, poslancoch a ich práci. Aj touto cestou by sme sa v mene redakcie časopisu Stretnutia chceli poďakovať za to, že aj my sme mohli byť súčasťou tohto zájazdu.

Laura Špaková, IV.C