Navždy sa zachová..

Dňa 10.11.2023 sa v priestoroch penziónu Hučava v Tatranskej Kotline uskutočnila stužková slávnosť IV.A triedy.

Ako trieda sme spoločne strávili tento slávnostný večer s našimi drahými rodičmi a cteným učiteľským zborom. Spolu sme oslávili a pospomínali si na už takmer štyri roky od kedy sme hanbliví a ustráchaní prekročili po prvýkrát brány nášho gymnázia. Večer bol nabitý energiou a programom plným zábavy. Naši hostia si mohli užiť rôzne čísla ako boli naše samba tanečnice Nina a Karin, maturantky, ktorým bolo do spevu, alebo aj krátku komedickú divadelnú scénku ukazujúcu každodenné správanie sa našich spolužiakov na vyučovacích hodinách. Nechýbalo ani stužkovanie našim triednym profesorom, rozbíjanie džbánu či tanečné kolá s rodičmi či profesormi.

Samozrejme, našich hosťov sme si na úvod uctili a poďakovali rodičom a profesorom za roky podpory.

Ďakujeme aj Vám, naše drahé profesorky a profesori za túto hŕstku rokov, počas ktorých ste nám na vyučovacích hodinách neodovzdali len vedomosti či nezadali množstvo povinností, ale aj kúsok seba. Kúsok svojich skúsenosti z Vašej cesty životom, mnoho rád a múdrostí, ktoré s nami zostanú oveľa dlhšie ako poznámky čo ste nám diktovali. Disciplína, ktorú ste do nás denne vštepovali, je nám dnes základom sľubnej budúcnosti…

Úryvok zo slávnostného príhovoru

Na záver chcem poďakovať všetkým zúčastneným za kúzelný večer plný nezabudnuteľných zážitkov, ale aj mojim milým spolužiakom za krásne štyri roky. Verím, že každý sa zabavil a vytvoril si jedinečné spomienky. Špeciálna vďaka patrí pani riaditeľke a nášmu pánovi triednemu profesorovi za srdce rvúce príhovory.

Samuel Želonka IV.A