(Ne)tradičné sviatky v USA

(Ne)tradičné sviatky v USA

Ani som sa nenazdala a už som v polovici svojho pobytu v USA. Mala som šancu zažiť tradičné netradičné sviatky.

Ako napríklad Halloween, kedy sme chodili od domu k domu v kostýmoch a získavali sladkosti. Noc nám spríjemnil aj Halloween House, ktorý bol plný rôznych monštier (kostier, duchov, vlkolakov, pavúkov, tekvíc, čarodejníc,…) a nástrah, ale hlavne plný zážitkov a pravej halloweenskej atmosféry.

Druhý sviatok, ktorý som zažila, bol Thanksgiving alebo Vďakyvzdanie. Ten sme strávili pomerne netradičným spôsobom. V tento deň sa stretla celá rodina (aspoň väčšina z nej) a spolu sme si sadli za stôl a naobedovali sa. Toho jedla bolo požehnané množstvo, od kaše, mac and cheesu, zeleniny, po známeho moriaka a dezertov. Tak, kde je tá netradičná vec? Tento obed sme si vychutnávali von, obklopení nádhernou jesennou prírodou.

A ako som teda strávila Vianoce a vianočné prázdniny? Vianočné prázdniny sme začali návštevou mesta, ktoré nikdy nespí. Naša prvá zastávka bola návšteva pravej americkej diner, kde som vyskúšala pravé americké raňajky, neskôr sme sa vybrali na Empire State Building práve, keď začalo zapadať slnko. Potom sme išli na Time Square a videli sme tak malú časť mesta. Naša posledná zastávka bolo Rockefellerovo Centrum, ktoré môžete poznať z filmu Sám doma 2. Na druhý deň bol čas ísť domov, no my sme si urobili ešte poslednú zastávku v jednom z najväčších obchodných centier na svete. Okrem obchodov a reštaurácii sa v ňom nachádzali aj atrakcie ako horská dráha, aquapark, lyžiarsky svah, aquarium, zrkadlové bludisko a mnoho iných.

Vianoce sme oslávili už doma. Štedrý deň sme poňali v slovenskom duchu so štedrovečernou večerou (rezeň a zemiakový šalát), no darčeky sme si rozbalili až na druhý deň ráno. Tak ako to vidíme v mnohých amerických filmoch, neskôr sme sa vybrali na vianočnú večeru. Tento deň bol naopak poňatý v tom americkom duchu. A ako sme oslavovali Silvester? V mojom prípade som mala hneď ráno tréning, no potom sme sa len pripravovali na večer, kedy sme sa navečerali a čakali na príchod nového roka. Čas som si skrátila pozeraním filmov a neskôr sme si všetci zahrali spoločenské hry.

Tak ako vy som aj ja privítala nový rok a neviem sa dočkať, aké budú moje ďalšie dobrodružstvá v druhej polovici môjho pobytu.