OpenSlava 2017

Milujete nočné cestovanie vlakom? My sme ho skúsili.

V piatok 6.10.2017 sme sa zúčastnili 5. ročníka IT konferencie OpenSlava 2017, ktorá sa konala na FIIT a FEI STU v Bratislave. Hoci nočné cestovanie vlakom bolo náročné, stálo zato. Boli sme medzi prvými, ktorí prešli registráciou (celkový počet účastníkov sa pohybuje okolo čísla 1 000) a získali sme tričko 🙂

Na bohatý program sme sa pripravili úžasnými raňajkami a kávičkou a čakanie na oficiálny začiatok si skrátili v CHILL zóne pri xboxoch.

Prednášky boli venované novinkám v oblasti IT, hlavne AI (augmented intelligence = rozšírená virtuálna realita). Pre našich študentov dosť obohajúce a hlavne nové veci vniesli do ich životov nové otázky a pohľady na IT. Ich dojmy a reakcie uvádzame nižšie. Taktiež foto.

Zuzana Gaborčíková, IV.A

Akcia, podľa môjho názoru, bola prínosná a obohacujúca. Vidieť študentov, profesorov, odborníkov v IT odbore ako vytvárajú atmosféru vzdelaných ľudí, ktorí dokážu inšpirovať a tvoriť napokon ani nemôžeme pokladať za nepotrebnú skúsenosť. Hoci prednášky boli poväčšine orientované skôr pre študentov alebo absolventov IT, z každej sa dali vytiahnuť inšpiratívne slogany do života, podané v angličtine, takže aj tú sme si pri tejto príležitosti mohli potrénovať . 🙂 Odporúčam študentom nižších ročníkov zúčastňovať sa konferencií ako je práve OpenSlava, aby rozšírili svoje obzory a názory.

Adrián Gurka, IV.B

Akcia sa mi celkom páčila, videl som priestory školy a nejaké zaujímavé prednášky. Videli sme, ako by mohla vyzerať informatika o pár rokov. Prednášky boli skôr zamerané pre vývojárov a pre ľudí, ktorí sa v tejto oblasti pohybujú, čiže išli dosť do hĺbky, ale aj tak boli pochopiteľné. Určite chcem ísť aj budúci rok.

Lenka Galliková, III.C

Mňa najviac oslovila prednáška s názvom Blockchain from a Technology Architecture Perspective s Thomasom M. Michelbachom. Som veľmi rada, že som mohla ísť na túto IT konferenciu. Aj ked cesta nočným vlakom nebola ideálna, stálo to za to. Dozvedela som sa veľa nových informácií, videla budovu FIITky a jej priestory a taktiež spoznala nových ľudí.

Tomáš Biloš, IV.A

Akcia na vysokej úrovni, výborné prednášky, skvelá organizácia. Jedlo, kávička, red bull zadarmo. Škoda že sme boli všetci po ceste nočným vlakom z PP unavení, no aj napriek tomu sme si akciu užili. Nabudúce by sme možno mohli zvážiť nejaké ubytovanie v BA a urobiť z toho dvojdňový výlet.

Valentína Monková, IV.A

Openslava bola super akcia, ihneď by som si to zopakovala. Zaujímavá konferencia, kde sa dozviete množstvo informácií z prostredia informatiky, stretnete celosvetovo známych ľudí z tejto oblasti, s ktorými môžete viesť skvelé konverzácie aj osobne. Stačí vám úplný základ angličtiny. O jedlo sa báť nemusíte, bolo výborné. 😀 Dobrá možnosť aj pre študentov, ktorí by chceli študovať na tejto univerzite, je to tak trochu vylepšený DOD. Ja som si to užila, zišla sa tam skvelá partia ľudí z našej školy, takže určite neváhajte a choďte aj vy, stálo to za to.

Marián Griglák, III.C

Môj pocit z OpenSlava je veľmi pozitívny. Vyskúšať si virtuálnu realitu a vidieť 3D tlačiareň v akcii nemôžme každý deň. Na vysokoškolskej pôde som nadobudol nové znalosti a skúsenosti z oblasti informačných technológií. Myslím si, že je to dobrým prínosom pre voľbu budúceho povolania. Som rád, že som sa mohol zúčastniť tohto eventu. 🙂

Anna Mária Duľová, III.A

Tohtoročnú konferenciu OpenSlavu2017 by som zhodnotila veľmi pozitívne ? Zúčastnili sme sa na niekoľkých prednáškach, ktoré nás oboznámili s mnohými novinkami vo svete IT. Nachádzali sa tam aj rôzne firmy z celého sveta, ktoré prezentovali svoje najnovšie produkty a ich využite v rôznych oblastiach techniky. A aby som nezabudla, nakoniec nechýbalo ani vynikajúce jedlo a milí ľudia. Túto akciu určite odporúčam aj do budúcich rokov 🙂

Martin Kulka, IV.B

Akciu by som zhodnotil jedným slovom ako vynikajúcu. Vidieť, ako prebieha obrovská konferencia, ktorá dáva možnosť študentom nazrieť do sveta IT a jeho budúcnosti, bolo naozaj skvelé. Mali sme taktiež šancu nazrieť vymoženostiam, ktoré sa ku ostatným ľuďom dostanú až za pár rokov. Samozrejme, bolo. postarané aj o vynikajúce jedlo a skvelú zábavu.

Spracoval Mgr. Marek Žmijovský