Stáž učiteľov v Španielsku

Stáž učiteľov v Španielsku

V období od 4. do 19. mája 2024 sa traja učitelia z našej školy zúčastnili dvojtýždňovej jazykovej stáže v Benalmádene v ŠpanielskuMgr. Aleksandar Čavić, Mgr. Edita Hrušková Molnárová a Mgr. Jozef Vlček. Táto stáž bola súčasťou medzinárodného vzdelávacieho programu, vďaka ktorému sa stretli a vymieňali si skúsenosti s kolegami z Českej republiky.

Stáž bola primárne zameraná na zdokonaľovanie znalostí z anglického jazyka. Hodiny angličtiny prednášal americký lektor prof. David Osuji a obsahovali pokročilý kurz anglickej gramatiky prepojený s učebnými metódami CLIL.

Počas stáže účastníci navštívili čokoládovňu v malebnej dedinke Mijas, kde sa zoznámili s tradičnými metódami výroby čokolády. Tiež absolvovali exkurziu na farmu LA Organics, kde sa zaoberajú výrobou olivového oleja, čo im poskytlo prehľad o jednom z hlavných španielskych exportných produktov.

Súčasťou programu sú aj kultúrne výlety do známych španielskych miest ako Ronda, Marbella a Malaga. Ronda je obľúbená vďaka svojmu ikonickému mostu Puente Nuevo, ktorý ponúka nádherný výhľad na okolité údolia. Marbella láka turistov svojimi plážami a luxusným prostredím, zatiaľ čo Malaga je známa ako rodisko umelca Pabla Picassa s bohatou ponukou múzeí a umeleckých galérií.

Mali sme možnosť spoznať nielen španielsku kultúru, ale aj príležitosť porovnať si vzdelávacie systémy a metódy s kolegami z Českej republiky a tak sme si vytvorili nové profesijné väzby a priateľstvá.

Táto stáž tak predstavuje významnú príležitosť na získanie nových znalostí a skúseností v medzinárodnom prostredí.