Tvorivé dielne a výstava keramiky

Dňa 5.12.2022 sa I.B trieda v rámci etickej výchovy zúčastnila tvorivých dielní v priestoroch Kežmarského hradu počas 5., 6. a 7. vyučovacej hodiny.

Žiaci si vyskúšali modelovanie vianočných ozdôb z keramickej hliny napr. vianočných stromčekov, anjelov, snehuliakov a podobne. Tieto výrobky pôjdu na dobrú vec, a to pre potešenie seniorov v domove dôchodcov.

Po skončení tejto aktivity sa presunuli na výstavu keramiky, ktorú zhotovila pani Mária Hanusková spolu s jej manželom Oskarom. Táto veľmi šikovná pani absolvovala SOU – umelecký keramikár v Modre, avšak škoda je, že ďalej v študovaní tohto remesla sa na Slovensku nik nevenuje. Žiaci si mohli povšimnúť modranskú keramiku, sakrálnu tvorbu, figurálne plastiky i zaujímavé obrazy či ručne maľované pohľadnice.

Na konci exkurzie žiaci mohli zanechať odkaz v kronike.