Workshop o programovaní

Žiačky 1. ročníka sa dňa 5. 6. 2019 zúčastnili workshopu zameraného na programovanie.

Mne osobne, ako jednej zo zúčastnených, sa tento workshop veľmi páčil. Učili sme sa programovať rôzne hry a aj padanie snehových vločiek. Program, v ktorom sme tieto hry tvorili – Scratch, bol jednoducho navrhnutý a programovanie v ňom bola zábava. Naučila som sa veľa nových vecí a priznám sa, že po tom, čo som absolvovala tento kurz, sa mi programovanie natoľko zapáčilo, že som si vytvorila vlastnú hru.

Tento kurz organizovala p. Zuzana Tkáčová (v spolupráci s organizáciou Aj Ty v IT), ktorá nás zároveň informovala o možnosti navštíviť  IT firmy a tiež vysoké školy, kde žiaci môžu v spolupráci s tunajšími študentmi zažiť ich bežný deň.

Celkovo sa mi tento kurz veľmi páčil a ak by to bolo možné, rada by som sa ho zúčastnila aj v budúcnosti.

Karolína Vilgová – I. A