Zbohom škola, lúčime sa …

Zbohom škola, lúčime sa …

Keď neveríš, uveríš,
že stále má význam
nájsť, čo má vnútri hriať.
Keď neveríš, uveríš
a raz, keď to príde,
tak nie je čoho sa báť!

Na niekoľkokrát sa môže
zmýliť každý,
kým je tam, kde túži stáť.
Podstatné je chcieť
a s tým je bližšie navždy
to najviac, čo môžeš mať.   (Zuzana Smatanová)

 

Milí absolventi, kolegovia, študenti!

 

naša a vlastne vaša rozlúčka so školou je tento rok opäť iná. Teším sa, že tu môžeme spoločne stáť, že nás táto zvláštna doba neobrala aj o tento krásny moment. Za posledný viac ako rok sme o mnohé prišli –  emócie, zážitky, stretnutia. Mnohí z nás prehodnotili svoj hodnotový rebríček. Zistili sme, že zdravie, rodina, priatelia je to najviac. Mnohému sme sa aj naučili, aj tak spoločne a hlavne dištančne. Pre nás všetkých bol tento rok iný, taký ako ešte žiaden predtým.

Doba, ktorú práve žijeme, potrebuje slušných, vzdelaných, tvorivých, samostatných, rozumných mladých ľudí, ktorí sú ochotní na sebe pracovať.

Milí maturanti!

Ste na začiatku svojej cesty a máte nekonečné možnosti. Stačí ísť za svojím cieľom, byť vytrvalý, nepoľavovať v úsilí,veľmi, veľmi chcieť, nedať sa odradiť neúspechom, veriť svojim schopnostiam.
Stačí len chcieť, stačí si priať, stačí sa chápať …príde to len vtedy, keď si budeme niečo priať.

Dievčatá, chlapci, zúročte v živote to, čo vás vaši učitelia v tejto škole naučili. Zachovajte si spomienky na spolužiakov, učiteľov, priateľov, na nás, lebo v spomienkach niet vzdialeností. Verím, že naša spoločná práca sa dnešným dňom nekončí. Vaši triedni učitelia,E. Hrušková, J. Vlček, M. Kovalčíková, M. Žmijovský, vaši učitelia i ja vaša riaditeľka vám držíme palce, budeme sa tešiť z každej vašej návštevy, z dobrých a pozitívnych správ, radi vám poradíme, pomôžeme, podáme pomocnú ruku…

Spoločne vám všetkým touto cestou želáme, nech si každý nájde tú svoju správnu cestu. Poskladajte si svoj vlastný svet, nájdite to, čo má vnútri hriať, nájdite priateľov, lásku, porozumenie, svoje poslanie, svoje miesto v živote, robte to, čo vás napĺňa a robí šťastnými. Venujte sa tomu, kvôli čomu sa každé ráno oplatí vstať a ísť do práce… Verím, že každý z vás nájde v sebe dostatok sily, odvahy a rozvahy.

Veľa šťastia, pevné zdravie, dostatok lásky a porozumenia, jednoducho všetko dobré, naši milí absolventi!