40. ročník krajskej prehliadky SOČ

40. ročník krajskej prehliadky SOČ

6. apríla 2018 sa konala na Strednej priemyselnej škole elektrotechnickej v Prešove krajská prehliadka 40. ročníka stredoškolskej odbornej činnosti.

V tomto jubilejnom ročníku mala naša škola zastúpenie v deviatich súťažných odboroch s dvanástimi prácami. Najviac sa darilo Adamovi Hetešovi a Jakubovi Venglikovi s Barborou Vojtičkovou z III. C. ktorí sa vo svojich odboroch umiestnili na prvom mieste a postúpili na celoslovenské kolo SOČ. Adam vyhral v odbore 05 – Životné prostredie, geografia, geológia s prácou Fosílne žabie kraby Spiša a Adam s Barborou si odniesli prvenstvo z odboru 02 – Matematika, fyzika s prácou Meranie radiálnych rýchlostí a určovanie vzdialeností galaxií.

V krajskom kole bolo vyhodnocovaných prvých päť miest. Naši žiaci získali dve štvrté a dve piate miesta. Na štvrtom mieste skončili Laura Špaková z III. C v odbore 03 – Chémia, potravinárstvo  a Lucia Tribulová z III. A v odbore 04 – Biológia. Piate miesta si odniesli z odboru 01 –  Problematika voľného času Tímea Frankovičová  z III. B a z odboru 04 – Biológia Adrián Regec z III. A.

Okrem prác, ktoré sa umiestnili do 5. miesta, sme mali zastúpenie aj v ďalších súťažných odboroch, a to v Zdravotníctve, farmakológii (06),  Informatike (11), v Histórii, filozofii a právnych vedách (13) a v Pedagogike, psychológii, sociológii (17).

Všetkým súťažiacim ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy, všetkým blahoželáme a Adamovi a Jakubovi s Barborou držíme palce v celoštátnej prehliadke SOČ v Žiline.

Mgr. Daniela Žabková

Fotoalbum