FoodFest 2018 je za nami

Dňa 4.4.2018 sa na našej škole konal už 4. ročník FoodFestu s tohtoročnou témou: Hviezdoslavovo menu.

Úlohou trojčlenných družstiev z tried nášho gymnázia teda bolo aby nám pripravili tradičné európske jedlá. Vybrané jedlá nám však nielen navarili, ale aj odprezentovali ich prípravu. V týchto prezentáciách našich žiakov však slovenčina nemala miesto. Jedlá museli byť prezentované vo vybranom cudzom jazyku alebo dokonca vo vybranom slovenskom nárečí.

Po zaujímavých a pútavých prezentáciách porota rozhodla o víťazovi. Tento rok porotu tvorili: pani riaditeľka Daniela Mihóková, pani profesorka Veronika Kolesárová, pani profesorka Svetlana Liberová, pán profesor Ľuboslav Galaščák a taktiež bývalý žiak a absolvent nášho gymnázia Daniel Dluhý.

Po namáhavom rozhodovaní porota rozhodla o tomto poradí: 3. miesto I.B (L. Purschová, A. Romaňáková, E. Šišková) na druhom mieste sa umiestnili žiaci z I.C (D. Karpišová, M. Žemba, O. Polazhynets) a víťazom sa stal tím zo IV.A (N Klejová, S Vojtičková, D. Pashchenková).

Všetkým zúčastneným žiakom chceme poďakovať za chutné jedlá a už teraz sa tešíme na ďalší ročník FoodFestu!

Daniela Cehulová, Filip Chovaňak,  III. A