Krajské kolo geografickej olympiády Prešovského kraja

V piatok 27. 3. 2020 sa dištančnou formou konalo krajské kolo geografickej olympiády Prešovského kraja.

Tejto súťaže sa zúčastnili aj žiaci nášho gymnázia. Celkovo v rámci kraja bolo 217 súťažiacich. Najlepší výsledok dosiahla žiačka Barbora Ferenčáková z I.A triedy, ktorá sa umiestnila na celkovom 31. mieste. Pričom všetci žiaci, ktorí boli umiestnení od 10. do 38. miesta mali rovnaký počet bodov, teda 29 z maximálneho počtu  40 bodov.  Pekné výsledky dosiahli aj ďalší naši žiaci. Sára Alžbeta Košuthová z III.A triedy sa umiestnila na 55. mieste, Boris Svoboda z II.B triedy na 56. mieste, Miriam Venglíková žiačka I.A triedy na 69. mieste, Jakub Spišák z II.B triedy na 74. mieste, Paulína Halčinová žiačka II. A triedy  na 82. mieste, Pavol Vilček žiak IV. B triedy na 83. mieste a žiačka Lucia Kubányiová z II. B triedy sa umiestnila na 135. mieste.

Všetkým súťažiacim srdečne blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov.

Profesor geografie Jozef Vlček