Mladý Európan – regionálne kolo

Dňa 12. apríla 2019 sa naše Gymnázium POH KK zúčastnilo regionálneho kola celoslovenskej vedomostnej súťaže ,,Mladý Európan”. Do regionálneho kola sa zapojili stredné školy z okresov Liptovský Mikuláš, Poprad, Kežmarok, Stará Ľubovňa a Spišská Nová Ves.

Súťažilo sa v trojčlenných družstvách. Našu školu reprezentovali Roman Kurtý, Pavol Vilček a Aleš Gábor (všetci z III. B). Zo základnej časti do finále postupovali 3 školy, medzi ktorými bolo aj naše gymnázium, kde sa nám následne podarilo vybojovať s prehľadom 1. miesto s 336 bodmi . Na 2. mieste skončilo Súkromné gymnázium PP s 242 bodmi a na 3. mieste Obchodná Akadémia PP s 210 bodmi. Celoslovenské kolo súťaže, v ktorom sa zúčastnia víťazné družstvá regionálnych kôl, sa uskutoční 13. júna 2019 v Košiciach.

Roman Kurtý – III. B