Najkrajší mikulášsky príbeh

Najkrajší mikulášsky príbeh

Každý rok sa našej škole oslavoval Mikuláš, čo znamenalo, že študenti čakali v ten deň, že sa nebudú učiť, ale budú
čakať na príchod Mikuláša aj so svojimi pomocníkmi, ktorí navštívia každú jednu triedu školy. Keďže sme v pandemickej situácií, tento rok sme museli vymyslieť niečo, aby sme sa chránili a nestretávali sa s veľkým množstvom študentov. Až prišiel nápad. Na deň sv. Mikuláša sa na našej škole konala netradičná mikulášska súťaž, do ktorej sa zapojili všetky triedy spoločne s ich triednymi profesormi. Bola to súťaž s názvom NAJKRAJŠÍ MIKULÁŠSKY PRÍBEH. Súťaž začala hneď po zazvonení na prvú vyučovaciu hodinu, pričom aby sa nemiešali triedy, tak sa všetky pokyny diktovali pomocou školského rozhlasu. Školská rada vymyslela 20 slovenských slov, ktoré následne preložili do 15 jazykov sveta. Prvou úlohou súťažiacich tried bolo preložiť tieto slová opäť do slovenčiny, pričom ako pomôcku dostali zoznam použitých jazykov. Hneď po preložení zistili, že tieto slová sa nijako netýkajú Mikuláša, ale ani Vianoc. A v tom bol ten vtip. Cieľom súťaže bolo napísať čo najkrajší príbeh s vianočnou tematikou, avšak aby to nebolo také ľahké, tak sa samotné slová vôbec netýkali tohto nádherného zimného obdobia. No a vtedy všetky triedy pochopili, že budú musieť zapojiť svoju fantáziu, aby vymysleli čo najkreatívnejší príbeh. Na napísanie príbehu mali 2 vyučovacie hodiny. Po uplynutí času si musela každá trieda vybrať jedného zástupcu, ktorého úlohou bolo so svojimi rétorickými schopnosťami prečítať príbeh v rozhlase a tým pádom odprezentovať spoločnú prácu triedy. Po prečítaní všetkých ôsmich príbehov sa následne urobilo vyhodnotenie súťaže. O víťazoch rozhodli zástupcovia všetkých tried a netriedni profesori. Po sčítaní bodov sa na najvyššom piedestáli umiestnila trieda III.B. Dielo tejto triedy si nazbieralo pri hodnotení najvyšší počet bodov, rozdiel medzi prvým a druhým miestom bol väčší ako 20 bodov. No a my sme sa rozhodli , že toto víťazné dielo musíme posunúť aj na stránku školy, aby si tento príbeh mohol prečítať hocikto. Takže vám prajeme príjemné čítanie tohto príbehu!

Jakub Komara, Samuel Rímsky, Lara Laufová

 

 

UPOZORNENIE: Každá podobnosť s reálnymi osobami je čisto náhodná

 

ZVIERACIA VIANOČNÁ PÁRTY

Bim-Bam! Bim-Bam! Odbili hodiny a všetky zvieratká vedeli, že sa blížia Vianoce. Medvedík Alex si začal zdobiť svoju
jaskyňu, zajačík Otík si už ťahá stromček do svojej diery. Veverička Bronička si zbiera vlašské orechy, aby mala zásoby na celú zimu. Aj v meste sa už rozžiarili všetky svetlá. Medvedík Alex zdvihol telefón a zvolal všetky zvieratká na veľkú žiarivú, vianočnú párty. Ako prvému zavolal zajačikovi Otíkovy: „Ahoj Otto, tu je Alex, potreboval by som od teba pomoc. Chystám veľkú vianočnú párty, už som pozval aj žabku Dušku, ktorá sa ponúkla, že zo svojej čarovnej skrinky prinesie aj nejaký Etanol.“ „Dobre Alex, v tom prípade prídem a zoberiem so sebou aj veveričku Broničku, tá môže priniesť aj nejaké orechy na občerstvenie, má ich kopu.“ Medvedík Alex zavolal aj pštrosovi LeDomčovi. Pštros LeDomčo vytiahol hlavu z piesku, lebo počul zvonenie telefónu. „Ahoj LeDomčo, tu Alex, prídeš na moju párty, ktorá sa bude konať u mňa v jaskyni? Viem, že to máš ďaleko z tej Sahary, ale odlož plavky, zober autobus a príď.“ LeDomčo odvetil: „Autobus sa mi práve pokazil, ale nie je to problém, nasadnem na lietadlo a zajtra ti klopem na dvere.“ Medvedík Alex sa zháčil a hneď vytiahol z pivnice glóbus. „To mi nevychádza!“ Všetky zákony fyziky, ktoré si pamätal ešte z hodín gekona IvanaD, hrali proti nemu. Vianočná párty sa začala. Ako plynul čas, čarovná voda sa míňala. Všetci sa dobre bavili. Zrazu niekto zaklopal na dvere. Medvedík Alex prišiel bližšie ku dverám. Pozrel sa cez kukátko a zbadal tam namosúrenú tigricu Danku, ktorú poznal zo školy. Alex mal smrť v očiach, lebo vedel, že to neveští nič dobré. Tigrica Danka totiž pracuje ako výskumná pracovníčka a kontrólny orgán pre nový typ choroby, ktorý bol objavený v roku 2019. Všetky zvieratká zrazu dostali veľký stres. Najhoršie to zvládal netopier Paľko a zavelil, aby si všetci nasadili poriadne rúška. Tigrica Danka vošla dnu a povedala: „Alex, veľmi si ma sklamal, dozvedela som sa viac, ako som chcela. Keďže si ma nepozval na túto vianočnú párty, som nútená z dôvody ochrany zdravia všetkých zvierat v lese rozpustiť toto zhromaždenie.“ Alex so zármutkom v srdci vyhnal všetkých z jaskyne a dopil poslednú, zvyšnú čarovnú vodu. Pomyslel si: „Ach, keby som len na ňu nezabudol …“ Všetci sa rozutekali do lesa. Keď však videli, že sa tigrica vzďaľuje, vrátili sa naspäť k medvedíkovi a párty pokračovala. Jediný netopier Paľko naozaj dodržal opatrenia tigrice a zavesil sa na strom.

III.B