Návšteva Európskeho parlamentu

Počas vyhodnotenia súťaže stredoškolských a vysokoškolských časopisov Štúrovo pero 2017 získalo 10 zástupcov stredoškolských časopisov možnosť navštíviť Európsky parlament v Štrasburgu. Keďže k desiatim vyžrebovaným časopisom patril aj ten náš, túto cestu som absolvovala aj ja.

Autobus plný neznámych ľudí a dvanásťhodinová cesta z Bratislavy do Štrasburgu. Pre niekoho zvláštna predstava, no o to zaujímavejšia skúsenosť. Počas troch dní sa zo všetkých týchto neznámych ľudí, ktorí neboli len zo Štúrovho pera, ale aj z rôznych iných súťaží, stali priatelia. Navštívili sme
Európsky parlament, kde sme mali besedu s našim európskym poslancom Vladimírom Maňkom a zúčastnili sme sa zasadnutia. Náš materinský jazyk sme mohli počuť aj na Európskom súdnom dvore pre ľudské práva, kde sme absolvovali besedu so slovenskou právničkou. Okrem politických inštitúcií sme vďaka plavbe loďou a prechádzkam vo voľnom čase spoznali zákutia tohto malebného mesta.

Túto cestu venoval všetkým zúčastneným poslanec európskeho parlamentu, Vladimír Maňka. Milý prístup a ochota všetkých organizátorov len znásobila príjemný pocit počas tohto pobytu vo Francúzsku. Som veľmi rada, že aj ja som mohla byť jeho súčasťou.

Laura Špaková – III.C