Nenápadní hrdinovia – Obetovali to najvzácnejšie

Dňa 16. novembra 2017 sa v priestoroch DKC Veritas v Košiciach uskutočnila slávnostná študentská konferencia projektu Nenápadní hrdinovia v zápase s komunizmom. Študenti z celého Slovenska prezentovali svoje práce o nenápadných hrdinoch.

Náš tím v zložení, Petra Barnášová z I.B, Lenka Galliková a Alexandra Semaňáková z III.C, odprezentoval životný príbeh Jozefa Gazdu z Hút. Práca bola ocenená, umiestnili sme sa v zlatom pásme. Ako každý rok bol okrem konferencie aj sprievodný program. V stredu, 15. novembra, sme sa zúčastnili sv. omše za politických väzňov, pozreli si pamätnú tabuľu a navštívili bývalú väznicu. Program prokračoval aj deň po konferencii a to v Rumunsku návštevou Pamätníka obetiam komunizmu a odboja v Sighetu Marmatiei.

Videozáznam z konferencie si môžete pozrieť na stránke www.november89.eu

Petra Barnášová – I. B