Dejepis

dec

Spýtaj sa vašich 89

Dňa 26. novembra 2019 sa žiaci prvého ročníka zúčastnili na vzdelávacej časti projektu Spýtaj sa vašich 89 venovanej 30. výročiu Nežnej revolúcie.

mar

Aby sme nezabudli (Exkurzia v Osvienčime)

Dňa 12. marca 2019 počas maturitných skúšok sme sa my tretiaci (III.A a III.B) zúčastnili na exkurzii v Osvienčime.

jún

Študenti študentom

Druháci v priebehu mesiaca jún prezentovali svoje dejepisné projekty na témy, ktoré si sami vybrali.

Literárno-dejepisná exkurzia na Oravu

Vo štvrtok 17. mája 2018 sa žiaci druhého ročníka nášho gymnázia zúčastnili literárno–dejepisnej exkurzie na Oravu.

By Mgr. Marek Žmijovský | Aktuality
mar

Vedieť a vidieť viac – Osvienčim 2018

V utorok 13. marca 2018 sme my – tretiaci mali možnosť bližšie spoznať zákutia krutej histórie, konkrétne z obdobia druhej svetovej vojny.

feb

Vietnam – brána do Indočíny

Dňa 20.2.2018 sa v budove kina Iskra v Kežmarku uskutočnila projekcia z cyklu Svet okolo nás, na tému: “Vietnam – brána do Indočíny“.

feb

Beseda s Róbertom Letzom

Dňa 29. januára 2018 navštívil našu školu Prof. PhDr. Róbert Letz, PhD.

nov

Nenápadní hrdinovia – Obetovali to najvzácnejšie

Dňa 16. novembra 2017 sa v priestoroch DKC Veritas v Košiciach uskutočnila slávnostná študentská konferencia projektu Nenápadní hrdinovia v zápase s komunizmom.