Dejepis

mar

Aby sme nezabudli (Exkurzia v Osvienčime)

Dňa 12. marca 2019 počas maturitných skúšok sme sa my tretiaci (III.A a III.B) zúčastnili na exkurzii v Osvienčime.

jún

Študenti študentom

Druháci v priebehu mesiaca jún prezentovali svoje dejepisné projekty na témy, ktoré si sami vybrali.

Literárno-dejepisná exkurzia na Oravu

Vo štvrtok 17. mája 2018 sa žiaci druhého ročníka nášho gymnázia zúčastnili literárno–dejepisnej exkurzie na Oravu.

By Mgr. Marek Žmijovský | Aktuality
mar

Vedieť a vidieť viac – Osvienčim 2018

V utorok 13. marca 2018 sme my – tretiaci mali možnosť bližšie spoznať zákutia krutej histórie, konkrétne z obdobia druhej svetovej vojny.

feb

Vietnam – brána do Indočíny

Dňa 20.2.2018 sa v budove kina Iskra v Kežmarku uskutočnila projekcia z cyklu Svet okolo nás, na tému: “Vietnam – brána do Indočíny“.

feb

Beseda s Róbertom Letzom

Dňa 29. januára 2018 navštívil našu školu Prof. PhDr. Róbert Letz, PhD.

nov

Nenápadní hrdinovia – Obetovali to najvzácnejšie

Dňa 16. novembra 2017 sa v priestoroch DKC Veritas v Košiciach uskutočnila slávnostná študentská konferencia projektu Nenápadní hrdinovia v zápase s komunizmom.

sep

Exkurzia do koncentračného tábora v Osvienčime

Dňa 25. 9. 2017 sa študenti 4. ročníka zúčastnili exkurzie do koncentračného tábora v Osvienčime