Vietnam – brána do Indočíny

Dňa 20.2.2018 sa v budove kina Iskra v Kežmarku uskutočnila projekcia z cyklu Svet okolo nás, na tému: “Vietnam – brána do Indočíny“.

Zúčastnili sa jej žiaci I. a II. ročníka nášho gymnázia, ktorí mali možnosť rozšíriť si svoje historicko-geografické poznatky o tejto ďalekej a nám málo známej krajine. Projekcia bola zameraná najmä na fyzicko-geografickú a historickú charakteristiku Vietnamu, kde bola veľmi pekne spracovaná aj tematika Vietnamskej vojny. Okrem toho mali naši študenti možnosť oboznámiť sa aj s flórou a faunou tejto krajiny. Zároveň im boli prezentované aj mnohé zaujímavosti týkajúce sa obyvateľstva, miest, vietnamskej kuchyne, pamiatok v zozname UNESCO a mnoho ďalších. Veríme, že táto projekcia sa páčila naším študentom a  že im trochu viac priblížila túto exotickú krajinu. Už teraz sa tešíme na budúci školský rok, v ktorom nám členovia tímu – Svet okolo nás prisľúbili ďalší diel vzdelávacieho programu na tému: “Kuba – dve tváre slobody“.

Profesor geografie Jozef Vlček

Video upútavka