Okresné kolo v bedmintone

Žiaci a žiačky nášho gymnázia P. O. Hviezdoslava v Kežmarku sa aj v tomto školskom roku 2022/2023 zúčastnili okresného kola v bedmintone. Súťaž sa konala dňa 19. 10. 2022 tak, ako aj po iné roky na pôde ZŠ Huncovce. Spomedzi piatich stredných škôl, ktoré sa turnaja zúčastnili, zvíťazili a získali zlato naše obidve družstvá chlapcov, aj dievčat.

Družstvo chlapcov tvorili Filip Brutovský a Daniel Tokarčík – žiaci IV. B triedy. Lucia Kačmárová žiačka IV. B triedy a Naďa Mačičáková žiačka III. A triedy súťažili v kategórii dievčat.

Prvým miestom v obidvoch kategóriách v okresnom kole si naši žiaci a žiačky vybojovali postup na krajské kolo, ktoré sa uskutoční na jar budúceho roku v Poprade – Matejovciach.

Naším chlapcom a dievčatám srdečne blahoželáme k víťazstvu a želáme veľa úspechov na krajskom kole v budúcom kalendárnom roku.

Jozef Vlček