Okresné kolo stredných škôl v basketbale

Dňa 5. februára 2019 sa konalo v Kežmarku okresné kolo stredných škôl v basketbale. Už od samého začiatku nám bolo jasné, že náš najväčší súper bude Hotelová akadémia Ota Brucknera.

Prvý zápas sme hrali proti SOŠ Garbiarska, ktorý skončil 30:2 pre naše gymnázium. Obrana nám vychádzala, bránili sme tzv. ,,zónu“ 2:3, cez ktorú súper nevedel prejsť. Rozhodli sme sa to praktizovať aj v nasledujúcich zápasoch.

Ďalší zápas nás čakal s čosi silnejším súperom, s SOŠ Agropotravinárska a technická. Zápas sme s prehľadom a bez nejakých závažných chýb doviedli do víťazného konca so stavom 33:4.

Nasledujúci súperi boli žiaci SSOŠ Biela voda v Kežmarku. Zápas sme ukončili výsledkom 51:0 pre náš prospech.

V týchto 3 zápasoch sme sa ako tím rozdelili do 2 ,,pätiek“. Hlavná päťka hrala prvú polovicu zápasu, ďalšia päťka druhú polovicu. To znamená, že dovtedy každý dostal rovnaké množstvo minút na ihrisku.

Ale čakal nás posledný súper, Hotelová akadémia. Zápas bol do samého konca veľmi napínavý. Lenže vďaka veľkej bojovnosti našich chlapcov sme boli schopní otočiť pre nás nepriaznivý stav v náš prospech. Zápas skončil výsledkom 12:8 pre Kežmarské gymnázium.

Poradie víťazov:

1. Gymnázium P. O. Hviezdoslava, Kežmarok
2. Hotelová akadémia Otta Brucknera, Kežmarok
3. Stredná odborná škola Agropotravinárska a technická, Kušnierska brána 349/2, Kežmarok
4. Stredná odborná škola, Garbiarska 1, Kežmarok
5. Súkromná stredná odborná škola, Biela voda 901/2, Kežmarok