Okresný turnaj stredných škôl v basketbale

Dňa 12. 2. 2020 sa v Mestskej športovej hale v Kežmarku uskutočnil okresný turnaj stredných škôl v basketbale. Zúčastnilo sa ho 5 tímov. Naše gymnázium Pavla Országha Hviezdoslava v Kežmarku; Hotelová akadémia Otta Brucknera; Súkromná spojená škola, ul. Biela voda 2; SOŠ Garbiarska 1. Kežmarok a SOŠ agropotravinárska a technická, Kušnierska brána 349/2.

Prvý zápas odohralo naše gymnázium so žiakmi z bielej vody. V tomto zápase naši študenti boli úspešní. Ďalej našich študentov čakal zápas so žiakmi z Hotelovej akadémie, ktorý takisto doviedli do víťazného konca.

Nasledoval zápas nášho  gymnázia a Kušnierskej brány , ktorý sa už neuskutočnil z dôvodu bitky medzi SOŠ agropotravinárska a technická, Kušnierska brána a SOŠ Garbiarska 1. Kežmarok  a následného vylúčenia oboch tímov z turnaja.To zapríčinilo okamžite dve kontumačné výhry pre naše gymnázium. S výsledkom 20-0.

Finálne umiestnenie tímov:

1. Gymnázium Pavla Országha Hviezdoslava v Kežmarku
  2. Hotelová akadémia Otta Brucknera, Kežmarok
  3. Súkromná spojená škola, ul. Biela voda 2.

NEUMIESTNILI SA:

SOŠ Garbiarska 1. Kežmarok, SOŠ agropotravinárska a technická, Kušnierska brána 349/2

Roman Kurtý – IV. B