Oznam

Milí študenti, kolegovia!

Na základe rozhodnutia  OŠ PSK udeľujem na piatok  13. 3. 2020 žiakom školy riaditeľské voľno.

Od pondelka 16. 3. 2020 do piatku 27.3. 2020 budú na základe rozhodnutia Ústredného krízového štábu  všetky školy na území Slovenskej republiky zatvorené.

Milí študenti!

V záujme budúcej bezradnosti zo situácie, ktorá nás možno čaká, ktorú však dnes ešte svojím zodpovedným správaním,  môžeme ovplyvniť. Jediná šanca je zabrániť explozívnemu rastu počtu chorých. Nosiči už sú medzi nami a sme nimi možno aj my. Prenos je okrem kvapôčkovej infekcie aj kontaminovanými predmetmi.

Preto opakujem a pripomínam:

1. Ostaňte doma, pokiaľ sa to čo len trošku dá. Všetko, čo sa dá odložiť, odložme. Obchody okrem potravín a lekární nech ostanú prázdne, ideálne zatvorené. Necestujte nikam.
  2. Ak sa potrebujete s niekým stretnúť tak vonku a ideálne bez priameho kontaktu.
  3. Nákupné centrá, kaviarne a reštaurácie, posilňovne a telocvične sú plné vírusov. Cvičiť sa dá aj vonku.
  4. Komunikujme, informujme sa, volajme si. Vyberajme správne a overené informácie Buďme k sebe úprimní, nezatajujme informácie. Iba racionálne rozhodnutia na základe relevantných informácií nás ochránia…

Situácia je naozaj vážna.

A to najdôležitejšie: Myslime pozitívne, nerobme paniku a buďme ohľaduplní k sebe navzájom!

Mgr. Daniela Mihóková, riaditeľka školy