Poďakovanie dobrovoľníkom – Deň narcisov

Po rokoch pandémie sa tradičná celoslovenská zbierka Deň narcisov zastabilizovala a jej 27. ročník vplyvom enormného nasadenia a úsilia priniesol aj v tejto náročnej dobe významný výnos.

Ročne pribudne na Slovensku okolo 40 000 onkologických pacientov. Napriek náročnej ekonomickej i spoločenskej situácii, ktorá výrazne ovplyvňuje stav v zdravotníctve, Liga proti rakovine plní svoje poslanie v pomoci ľuďom s rakovinou už 33 rokov, toto obdobie nevynímajúc.

Prostriedkom účelnej pomoci je jedinečná slovenská zbierka Deň narcisov, ktorej výnos predstavuje tento rok predbežne (finálna suma bude definitívna približne o 2 mesiace po sčítaní hodnoty SMS od všetkých mobilných operátorov, ktorí umožnili podporu zbierky zasielaním SMS)

1 060 000 €

( z toho 692,82 eur náš príspevok)

Počas 27. ročníka Dňa narcisov bolo:

• 888 400 narcisov,
  • 11 613 dobrovoľníkov po celom Slovensku, z toho 4 žiaci našej školy,