Stále medzi špičkou stredoškolských časopisov

Redaktori časopisu Stretnutia sa tento víkend (28.-29.4) zúčastnili na vyhodnotení celoslovenskej novinárskej súťaže stredoškolákov a vysokoškolákov Štúrovo pero vo Zvolene.Vyhodnotenie je každoročne spojené s besedami s významnými osobnosťami spoločenského a kultúrneho života. Tento rok mladí novinári diskutovali s redaktorom, moderátorom a porotcom Štúrovho pera Patrikom Hermanom, spisovateľkou a šéfdramaturgičkou relácie Reflex Zuzanou Štelbaskou, šéfredaktorom spravodajstva a publicistiky Televízie Markíza Henrichom Krejčom a šéfredaktorom spravodajstva, publicistiky a športu RTVS a porotcom Štúrovho pera Lukášom Dikom. Okrem besied sa študenti zúčastnili aj praktických workshopov. Hodnotiace slová si redaktori stredoškolských časopisov vypočuli z úst Patrika Hermana, Lukáša Dika a hlavného štátneho radcu a šéfredaktora časopisu Obrana Pavla Vitka.

Stretnutia v konkurencii 73 časopisov získali 3. miesto čo znamená, že časopis kežmarských gymnazistov patrí stále medzi najlepšie stredoškolské časopisy na Slovensku. Simona Batoryová bola odmenená prémiou Literárneho fondu v kategórii novinárske príspevky stredoškolákov.