Zaostrené na NOBELOVKY

Dňa 8. decembra 2017 si mohli niektorí žiaci školy vypočuť vďaka online prenosu popularizačné prednášky vedcov Prírodovedeckej fakulty Univerzity P. J. Šafárika v Košiciach, ktorí  priblížili problematiku výskumu, za ktorý boli udelené Nobelove ceny 2017 v kategóriách Fyzika, Chémia a Fyziológia/medicína.

Podujatie ZAOSTRENÉ na Nobelove ceny 2017 sa uskutočnilo na pôde fakulty v Košiciach aj za účasti žiakov a učiteľov stredných škôl. Žiaci mali možnosť vypočuť si pútavú prednášku doc. Rudolfa Gálisa na tému Gravitačné okno vesmíru, mladý vedec Vladimír Komanický priblížil Kryo-elektrónovú mikroskopiu ako nový nástroj na štúdium biomolekúl a prof. Beňadik Šmajda prednášal na tému Záhada mechanizmu biologických hodín vyriešená.