Dávid Pristač – trojnásobný juniorský majster sveta

Slovenskí alpskí lyžiari sa domov vracajú s novým kráľom slovenských svahov. Dávid Pristač si počínal najúspešnejšie, a preto mu uvedený titul právom patrí. – To je úryvok článku, ktorá zverejnil Deaflympijský výbor Slovenska na svojej webovej stránke.

V dňoch 12. – 18. marca 2017 v rakúskom Innerkrems prebehli 2. Majstrovská sveta nepočujúcich v alpskom lyžovaní a snowboardingu (2nd World Deaf Alpine Skiing and Snowboard). Slovensko malo na nich svoje zastúpenie v mužskej aj ženskej kategórii.

Junior Dávid Pristač, maturant na našom gymnáziu, potvrdil výbornú výkonnosť a stal sa trojnásobným juniorským majstrom sveta. Medzi mužmi v Super kombinácii skončil na 5. mieste a vyhral tak súťaž juniorov. V predposledný deň súťaží skončil opäť na vynikajúcom 5. mieste v slalome mužov a opäť to bol najlepší výkon medzi juniormi. V posledný deň majstrovstiev Dávid bodoval 6. miestom v obrovskom slalome mužov, čo znamená pre neho ďalší majstrovský titul v juniorskej kategórii.

Okrem troch majstrovských titulov, ktoré získal Dávid počas týchto dní, absolvoval v riadnom termíne aj prvú časť maturitnej skúšky zo slovenského jazyka a literatúry.

V nasledujúcich týždňoch ho čaká tvrdá príprava, tentokrát však nie na svahu, ale v školských laviciach. V máji absolvuje druhú časť maturitnej skúšky a my mu želáme, aby bol tak úspešný ako na majstrovstvách sveta.