Deň detí netradične

Deň detí netradične

Deň detí sme sa tento rok rozhodli osláviť veľmi výnimočne. Zúčastnili sme sa na trojdňovom zájazde do Bratislavy a Viedne, spojenom s exkurziou do jadrovej elektrárne v Jaslovských Bohuniciach.

V piatok, 1. 6. 2018 sme sa vydali na cestu a zúčastnili sa na zaujímavej a poučnej prednáške o jadrovej energii. Naše kroky ďalej smerovali do Bratislavy, kde sme boli ubytovaní. Ďalej nás čakala cesta na muzikál Mamma Mia. Videli sme tam hrať mnoho známych hercov. Toto predstavenie naozaj prekonalo naše očakávania.

V sobotu sme sa vybrali do Viedne, kde sme absolvovali okružnú jazdu mestom spolu s pani sprievodkyňou. Ďalej sme svoje kroky smerovali na zámok Schönbrunn, kde pre nás bola pripravená prehliadka tohto zámku a záhrad. Navštívili sme mnoho ďalších zaujímavých pamiatok ako napríklad Stefansplatz. Záver dňa už tradične patril zábavnému parku Prater, kde sa zabavili nielen žiaci, ale aj učitelia 🙂

V nedeľu sme mali prehliadku bratislavského hradu a jeho záhrad, spojenú s prehliadkou centra nášho hlavného mesta. Niektorí sa rozhodli ísť na svätú omšu, netušiac, aké dobrodružstvo pri tom zažijú. Po obede a nákupoch v Auparku sme sa plní zážitkov vybrali späť na cestu domov.

Mgr. Veronika Kolesárová

Fotoalbum